+90 (544) 679 25 04

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal Atık Konteyner


Kimyasal Atık Konteyner Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?

Kimyasal atık konteyner kullanmak, çoğu endüstri ve sanayi için kanuni bir zorunluluktur. İsminden de anlaşılabileceği üzere, bu özel üniteler kimyasal atıkları depolamak ve güvenli bir şekilde saklamak için kullanılmaktadır. Hemen her sanayide, yüzbinlerce farklı kimyasal kullanılmakta ve her gün tonlarca atık üretilmektedir. Bu atıkların büyük bir çoğunluğu, geri dönüşüm yöntemleri ile yeniden kazanılabilmektedir. Bu geri dönüşüm işlemini ise, Çevre ve Orman Bakanlığından lisans almış firmalar gerçekleştirmektedir. Kimyasal atıkları geri dönüşüm firmasına teslim edene kadar çevre ve insan sağlığına zarar vermeden saklayan ünitelere, kimyasal atık konteyner denmektedir.


Kimyasal Atık Depolama Konteyneri

Uygulamada, kimyasal atık konteyner fabrika içerisinde güvenli bir alana yerleştirilmektedir. Geri dönüşüm firması, günlük olarak atıkları doğrudan kimyasal depolama konteyneri içerisinden teslim almakta ve kendi tesisine taşımaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu konu hakkında son derece katı kurallar içeren bir kimyasal atık yönetmeliği mevcuttur. Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği olarak bilinen bu mevzuat, kimyasal atık üreten her endüstrinin kimyasal atık konteyneri kullanmasını ve bu konteynerlerin belirli şartları taşımasını zorunlu kılmıştır. Eğer konteyner bu şartları taşımıyorsa, iş yerinin kapatılmasına dek giden son derece ciddi ve ağır yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu nedenle kimyasal atık konteyner üretimi yapan firmaların seçimi, titiz ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Kimyasal atık depolama konteyneri satın almak kadar, düzenli bakım ve onarımını gerçekleştirmek de önem taşımaktadır.

Kimyasal Atık Konteyner Fiyatları

Zira mevzuata uygun, dayanıklı, yalıtımlı ve uzun ömürlü kimyasal atık konteyner çeşitleri, ancak konusunda uzman, profesyonel ve deneyimli firmalar tarafından sunulabilir. Bu nedenle, üretici firmanın bu hizmeti de sunabiliyor olması gereklidir. Ekon Konteyner, sektördeki onlarca yıllık deneyimi ile sizlere en uygun kimyasal atık konteyner fiyatları ile en profesyonel hizmeti sunmaktadır. Gerek ulusal, gerekse de uluslararası standartlara uygun imal edilen kimyasal atık konteyneri çeşitlerimiz, her tür endüstride kullanılabilir ve isteklerinize göre sıfırdan üretilebilir. EKKA isimli seri altında ürettiğimiz kimyasal madde konteyner çeşitlerimiz, kaliteli ve uzun ömürlüdür.

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi